• شماره تماس: 32223675 (056)

  • info@farabin.net

طراحی اتاق مانیتورینگ

redpassion_large

  • کاربر: ادمین

در طراحی اطاق های مانیتورینگ باید به مسائل ذیل توجه کافی را داشت تا اطاق مانیتورینگ برای کاربر خسته کننده نبوده و کاربر از ساعت ها نشستن و داخل آن لذت ببرد.
1.     دمای اطاق مانیتورینگ:
دمای اطاق مانیتوریگ باید فصلی تنظیم شده و تمامی مسائل بدن انسان در طول روز و شب در آن لحاظ گردد. دمای بالا خواب آور و کسل کننده و دمای پایین استرس زاست.
2.     شکل ظاهری اطاق:
شکل ظاهری اطاق علاوه بر ساده بودن نباید بیش از اندازه کسل کننده باشد. چیدمان اطاق و میزها نباید بیش از حد به هم نزدیک باشند و محیط شلوغ به نظر برسد. بهتر است در رنگ آمیزی آن از رنگ های روشن مثل آبی و زرد و سبز استفاده شود.
3.     محل قرار گرفتن تلویزیون ها:
محل قرار گرفتن تلویزیون ها نباید به گونه ای باشد که کاربر مجبور شود از یک حالت خاص بدنی در طول مدت روز استفاده کند و در عین حال نباید راحتی بیش از حد را برای او فراهم کرد تا در هر حالتی بتوانند تلویزیون ها را مشاهده کند.
4.     تعداد تلویزیون ها:
درتعداد تلویزیون ها باید دقت کافی به عمل آید که نه تعداد کم آنها باعث کوچک بودن تصاویر و غیر قابل تشخیص شدن آنها شود و نه تعداد زیاد آن ها باعث سهل انگاری.
در تعداد تلویزیون ها باید دقت کرد که هر شانزده تصویر دوربین های ثابت در یک مانیتور 42 اینچ باشند و هر چهار تصویر دوربین های گردان در یک مانیتور 32 اینچ نمایش داده شوند.
5.     فضای نگهداری تصاویر:
حجم فضایی که برای نگهداری تصاویر مورد استفاده قرار می گیرد باید بر اساس نیاز کاربر و حساسیت محیط تنظیم گردد ولی مسئله ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است سیستم باید حداقل قابلیت پشتیبانی 4 تا 5 ماه ضبط تصویر را داشته باشد.
6.     بازبینی فیلم های ضبط شده:
برای بالا رفتن بازبینی فیلم های ضبط شده باید کاربر مجزایی برای ان در نظر گرفته شده و در مانیتورهای جداگانه ای انجام گیرد تا هم موارد امنیتی مورد لحاظ قرار گیرد و هم اشتباهات عمدی و غیر عمدی نیروی انسانی به حداقل میرسد.
7.     حفاظت اطاق مانیتورینگ:
با توجه به اینکه اطاق مانیتورینگ محل نگهداری کلیه فیلم های ضبط شده و محل اعمال کلیه کنترل ها و برنامه ریزی ها است لذا از اهمیت بالایی برخوردار است و حفاظت از آن باید در بهترین شکل انجام شود.
برای حفاظت از اطاق مانیتورینگ نیاز به یک یا چند دوربین است که حتی المقدور در فضایی غیر از اطاق مانیتورینگ، مشاهده و ضبط می شوند و برای کنترل کلیه درب های ورودی آن باید از سیتم های حرفه ای Access control استفاده کرد.

نظرات

ثبت نظر